הדרך הנכונה להתקנת דלתות פנים

הדרך הנכונה להתקנת דלתות פנים

אם אתם מתכננים לבנות בית חדש או לשפץ את ביתכם, חשוב שתשימו דגש על התקנת דלתות הפנים. כדי להתקין את דלתות הפנים יש לתכנן את הדלת ואת המשקוף, לבצע מדידות סופיות ורק לאחר מכן להתקין את הדלת. במאמר זה ריכזנו מספר דגשים חשובים בנוגע להתקנת דלתות פנים.

מיקום משקופים עיוורים

במידה שהקירות אינם קירות גבס, יש צורך במשקופים עיוורים, במקרה זה יש למקם אותם בצורה מדויקת משום שהם מאפשרים קביעה של מיקום הדלתות. אם מדובר על קירות גבס, המשקופים העיוורים אינם נחוצים.

אם החלטתם לבצע את ההתקנה בעצמכם, רצוי שבכל זאת תיעזרו בבעל מקצוע רק לצורך השלב שבו נעשה תכנון המשקוף העיוור. במסגרת התכנון יש להחליט גם לאיזה כיוון הדלת תפתח והאם היא תפתח פנימה או החוצה.

ביצוע מדידות סופיות

חשוב לבצע את המדידות הסופיות שכוללות את: מדידת העובי, הפתח, הגובה והרוחב של הקיר רק אחרי שמסיימים עם עבודות הגמר, כך יהיה ניתן לקבל מידע מדויק בנוגע למידות המשקופים הנחוצים ומידות הדלתות הנחוצות.

 חשוב לזכור שישנם גורמים אחרים שעשויים להשפיע על המדידות. גורם אפשרי שעשוי להשפיע על המדידות הוא למשל: פנל נוסף למשקוף. לאחר שהמדידות הסתיימו אפשר לבחור את הדלתות המתאימות מבחינת המידות ומבחינת הטעם האישי.

תזמון התקנת הדלתות והמשקופים – מתי כדאי לבצע את ההתקנה?

רצוי מאוד להתקין את דלתות הפנים ואת המשקופים לאחר שמסיימים את עבודות הבניה והשיפוץ האחרות, המתנה עם התקנת המשקופים והדלתות תאפשר שמירה על העבודות האחרות שבוצעו. בנוסף לכך, ההמתנה תאפשר הכנסה פשוטה יותר של רהיטים.

התקנת דלתות הפנים והמשקופים

התקנת דלתות ומשקופים צריכה להתבצע על ידי שני אנשים לכל הפחות. אופי העבודה תלוי בקיר, במשקוף ובסוג הדלת.

ברוב המקרים ההתקנה תכלול בראש ובראשונה חיבור של מסגרת המשקוף בפתח ולאחר מכן קיבוע זמני בעזרת ספייסרים.

בהמשך יש להרכיב את הדלת ולבדוק שהיא נסגרת ונפתחת באופן תקין. אם במהלך הבדיקה מתגלה שיש רווחים לא שווים בעת הסגירה והפתיחה של הדלת, צריך לכוון את הצירים של הדלת או לשנות את מיקומו של המשקוף. במידה שהמצב תקין, יש להוסיף תומכות ברגלי המשקופים. כמו כן, יש להחדיר קצף פוליאוריטן בין המשקוף והקירות. לאחר שהדבק התייבש, יש להסיר את תומכות רגלי המשקוף. בשלב הבא יש לחבר את ההלבשות של דלת.

דלתות הפנים של DecoLuX – פתחו את דלתכם לדלתות המרשימות שלנו

הצוות המקצועי שלנו בחברת DecoLuX ישמח לספק לכם ייעוץ מקצועי בנוגע להתקנת דלתות פנים ובנוגע לעבודות עיצוב נוספות שמתבצעות בביתכם.

החברה שלנו מתמחה בעיצוב הבית ובעלת ניסיון רב שנים בתחום. בין מגוון המוצרים שאנו משווקים, תוכלו למצוא אצלנו דלתות פנים מרשימות שעמידות בפני מזיקים ומים ונמכרות במחירים משתלמים במיוחד. בין דלתות הפנים השונות שלנו ניתן למצוא דלתות לבנות ודלתות בגווני שמנת בעיצובים שונים.

תוכלו להגיע אלינו – לאזור התעשייה של אשדוד או לבצע הזמנה ישירות מהאתר שלנו. כמו כן, תוכלו לפנות אלינו דרך המייל, הטלפון או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם. נשמח לסייע לכם לשפץ ולעצב את ביתכם!

כתיבת תגובה