התקנת קרניזים לקירות

התקנת קרניזים לקירות

אם בעבר היו הקרניזים רק אלמנט עיצובי, הרי שעם חלוף השנים נוסף להם תפקיד נוסף – תפקיד פונקציונאלי. היום נעשה שימוש בקרניזים גם כדי לעצב בתים לפי סגנון מסוים וגם כדי להסתיר פגמים שונים בקירות, כמו למשל: כתמים שנוצרו מרטיבות או סדקים. כמו כן, נעשה שימוש בקרניזים כדי להסתיר כבלים שונים וכדי לטשטש חיבורים בין אלמנטים שונים שאינם משתלבים זה עם זה באופן הרמוני. היום ניתן למצוא בעיקר קרניזים שעשויים מדורופולימר, קלקר ופוליאוריטן כאשר לכל סוג של קרניז יש מאפיינים משלו.

לשמחת רבים, ככל שהקרניזים התפתחו, הפכו לתעשייתיים וקלים יותר, כך הפכה התקנתם לפשוטה יותר מאשר בעבר, ואם לפני מספר שנים היו בני הבית חייבים להיעזר בבעל מקצוע לצורך ביצוע ההתקנה, הרי שהיום ניתן לבצע את התקנת הקרניזים באופן עצמאי.

התקנת קרניזים – חומרים וכלים

במידה שאתם מעוניינים להתקין קרניזים בעצמכם, לחסוך כספים וליהנות מהתוצאות שהשגתם במו ידכם, חשוב שתבינו כיצד לבצע את העבודה ושתדאגו לכך שיהיה לכם את כל הציוד הנחוץ. כדי להתקין קרניזים יש צורך בציוד הבא: עפרון, דבק מסטיק אקרילי שניתן לצבוע, גירונג חיתוך/ שבלונה, קרניזים חתוכים לפי האורך הנחוץ, פלטת מריחה ושפכטל.

בחירת הדבק שבאמצעותו יודבקו הקרניזים

ניתן למצוא מגוון סוגים של דבקים שבאמצעותם ניתן להדביק קרניזים. בין הדבקים הללו יש לציין: סיליקון לבן או שרוף, סופר 7, פולימקס, מסטיק אקרילי וסוגים נוספים.

 כאשר מדביקים את הקרניזים יש לבחור את הדבק בקפידה. דבק שאינו מתאים עלול לגרום לפירוק של הקרניז ולהזיק לו, על כן, חשוב לוודא שהדבק הנבחר אינו יכול להזיק לסוג הקרניז שנבחר. נוסף על כך, יש לבחור בדבק שאינו מתייבש באופן מידי, כך יהיה ניתן ליישר את הקרניז בהתאם לצורך. במידה שהדבק מתייבש במהירות, יהיה קשה ואף בלתי ניתן ליישר את הקרניז.

כמו כן, חשוב לבחור דבק שניתן לצבוע עליו, דבק מסוג זה יאפשר לבני הבית לצבוע את הקירות ויחד איתם לצבוע גם את הקרניז ולקבל תוצאות יפות. במידה שלא ניתן לצבוע על הדבק, לא יתקבל מראה אסתטי לאחר הצביעה והתוצאה תהיה קיר ותקרה שצבועים בצבע ששונה מהאזור שבו נמצא הדבק.

שלבי התקנת הקרניז

להלן מספר שלבים להתקנת הקרניזים:

1. מדדו את גובהם של צדי הקרניזים. יש למדוד כל קרניז מהמרכז ועד הסוף.

2. סמנו קו על הקיר ועל התקרה כדי לדעת מהו הגובה שמדדתם. השתמשו בעיפרון לשם כך.

3. קחו את המרית ואת פלטת המריחה ומרחו את המסטיק האקרילי. בצעו את המריחה לכל אורכו של הקרניז.

4. מקמו את הקרניז כך שהוא יימצא במקום שמיועד להדבקתו. הקפידו ליישר את הקרניז בהתאם לקווים שסומנו והפעילו עליו לחץ במשך 30 שניות.

5. ישרו את המסטיק האקרילי באמצעות המרית וגרמו לו להיות בזווית במפגש עם התקרה או עם הקיר.

6. קחו ספוג לח ונקי והעבירו אותו על הקרניז. נקו את כל השאריות של המסטיק האקרילי.

מעוניינים לקבל מידע נוסף בנוגע להתקנת קרניזים? אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם החברה שלנו – DecoLuX ולקבל ייעוץ מקצועי ממומחים בתחום עיצוב הבית.

כתיבת תגובה