5 טיפים לבחירת פרקט למינציה

5 טיפים לבחירת פרקט למינציה

בעלי בתים רבים מחליטים להתקין פרקט למינציה בביתם. אחת הסיבות לכך היא המראה המרשים של הפרקט. כמו כן, פרקט הלמינציה, שעשוי מחומר שנקרא HDF, חומר זה הוא סוג של שבבי עצים דחוסים וקרטון דחוס ועליו מודבקת דוגמה של עץ.
פרקט הלמינציה זול מאוד ביחס לפרקט שעשוי מעץ, ותופתעו לגלות שלמרות שפרקט הלמינציה זול משמעותית מפרקט העץ הוא גם עמיד הרבה יותר בפני שריטות ולא דורש כמעט תחזוקה, פרקט העץ לעומת זאת רגיש מאוד לשריטות ומכות ודורש תחזוקה תקופתית.

החלטתם לרכוש פרקט למינציה? אם כן, סביר להניח שאתם קצת מבולבלים

אם החלטתם שאתם מעוניינים להתקין פרקט למינציה בביתכם, וודאי שמתם לב לכך שהמבחר של הפרקטים מגוון ביותר ושפרקטים מסוג אלו קיימים במגוון עיצובים, דרגות שחיקה, גוונים, מיוצרים על ידי יצרנים שונים ונמכרים במחירים מגוונים. מכאן שהבחירה בפרקט למינציה יכולה להיות מבלבלת. יחד עם זאת, עם מספר טיפים מוצלחים ניתן לצלוח את המשימה ולבצע בחירה נכונה.

5 טיפים לבחירת פרקט הלמינציה שלכם

חמשת הטיפים הבאים יוכלו לסייע לכם לבחור בפרקט הלמינציה שמתאים לכם:

1. עיצובים – ניתן למצוא פרקטים למינציה במגוון סגנונות ועיצובים, ביניהם: לוחות שלמים שאינם מחולקים, פרקטים שמחולקים לשני חלקים או לשלושה חלקים, פרקטים חלקים, פרקטים מחוספסים, פרקטים עם פאזה ופרקטים ללא פאזה. לכל אדם יש טעם אישי משלו והמגוון מאפשר לכל אחד למצוא את הפרקט שמתאים לו מבחינת המראה. יחד עם זאת, רצוי לבקש מהחברה ממנה מעוניינים לרכוש פרקט להראות דוגמאות ולא להסתמך על תמונות בלבד.
 

2. מחיר – המחיר של הפרקט לא תמיד תואם לרמת האיכות שלו, אך כדאי להימנע מרכישת פרקט שזול בצורה קיצונית. פרקט זול מאוד עשוי להישחק מהר ולא להחזיק מעמד למשך זמן רב או להיות ישן מאוד. במקרה שרוכשים סוג של פרקט שכבר לא מיוצר וחלק מהפרקט התלכלך או נפגע, לא יהיה ניתן להחליף אותו בפרקט אחר מאותו סוג. במצב זה יהיה צריך להחליף את כל הפרקט.
 

3. דירוג AC – דירוג AC של פרקטים למינציה מספק מידע אודות האיכות של הפרקטים ולגבי דרגת השחיקה שלהם, מדובר על תו תקן לפרקטים למינציה. רצוי לרכוש פרקט למינציה בדרגת AC4 לכל הפחות.
 

4. יצרן – חשוב לבחור ביצרן מוביל שמספק אחריות של לפחות 15 שנים. תקופת האחריות רשומה על האריזות של הפרקטים. יש לוודא שתקופת האחריות אכן רשומה ולא לסמוך על דבריו של נציג החברה באופן מוחלט, בכל זאת מדובר על השקעה של זמן וכסף וחשוב שיהיה למי לפנות במידת הצורך.
 

5. התקנה – ניתן להתקין את פרקט הלמינציה באופן עצמאי, זאת במקרה שלמתקין יש סבלנות וידיים טובות. יחד עם זאת, רצוי לפנות אל בעל מקצוע שמתמחה בהתקנת פרקטים למינציה וצבר ניסיון נרחב בביצוע התקנות שונות.

הכירו את החברה שלנו – DecoLuX – מתמחים בעיצוב בתים

לא בכל יום בוחרים פרקט למינציה, וכפי שצוין – המבחר הרב יכול לבלבל מאוד. אם אתם מעוניינים לקבל סיוע בבחירת הפרקט וליהנות ממבחר נרחב של פרקטים למינציה באיכות גבוהה, אתם מוזמנים להגיע אל החברה שלנו – DecoLuX.

החברה שלנו מתמחה בעיצוב בתים ומציעה בין ה

כתיבת תגובה